10 סיכונים שצריך לשים לב בעבודות אינסטלציה בגובה

10 סיכונים שצריך לשים לב בעבודות אינסטלציה בגובה

בעיקר בבניינים ישנים, אפשר לראות צנרת ביוב וצנרת מים מותקנת על קירות חיצוניים של המבנה.  גם בבניינים חדשים יש צנרת ניקוז חיצונית ולעיתים קרובות עולה הצורך לבצע עבודות אינסטלציה בגובה.

צוות סנפלינג ישראל מתמחים בביצוע עבודות בגובה, על ידי צוות מקצועי בתחום האינסטלציה, אבל גם הצוות הכי מקצועי שיש, חייב לדעת ולהכיר את הסיכונים הקיימים בעת ביצוע עבודות אינסטלציה בגובה.

10 הסכנות של עבודה בגובה בתחום האינסטלציה

עובדים בגובה צריכים לעמוד בקריטריונים שונים, ביניהם הדרכה ראשונית, הדרכות תקופתיות וכן התמחות בתחום המקצועי בו הם עובדים. כל זה מיועד כדי להגן עליהם ועל הסביבה מפני לא מעט סכנות שיש בעבודה בגובה.

  1. נפילה – כשעובדים בגובה, הסכנה המיידית והראשונית ביותר שצריך למנוע היא סכנת נפילה. לשם כך יש לשמור על תקנות עבודה בגובה בקפידה רבה, הכוללות התייחסות לניהול העבודה, שימוש בציוד תקין, התנהלות נכונה ועוד.
  1. החלקה – ניתן למנוע החלקה בזמן עבודה בגובה על ידי עיגון בטוח, שימוש בציוד תקין ושמירה על ריכוז בעת העבודה. 
  1. נפילת עצמים – בעיקר כאשר מבצעים עבודות כמו החלפת צנרת חיצונית או התקנת צנרת חיצונית חדשה, תיקון מרזבים ושימוש בציוד כבד בעת עבודה בגובה, חשוב לשמור על הכללים המחמירים ביותר של עבודה בגובה, כדי למנוע נפילת עצמים כבדים, שיכולים לפגוע בעוברים והשבים, בעובדים על הקרקע ואף ברכוש.
  1. התחשמלות – תשתיות בניין כוללות לא רק תשתיות אינסטלציה כי אם גם תשתיות חשמל ולכן בעת ביצוע עבודות אינסטלציה בגובה קיימת סכנת התחשמלות אותה ניתן למנוע על ידי הקפדה על כללי עבודה נכונים.
  1. קריסה – מערכת אינסטלציה חיצונית ישנה, כמו גם חלקי בניין ישנים אחרים, עלולה לקרוס בעת ביצוע עבודות שונות ולכן חשוב להקפיד ולאבטח כל חלק שעובדים איתו כדי למנוע קריסה.
  1. נזק בגלל עבודה לא מקצועית – אחד מהכללים החשובים ביותר לגבי עבודה בגובה קובע כי המבצעים עבודה בגובה חייבים להיות בעלי הכשרה וניסיון מתאימים בתחום המקצועי בו הם עובדים, כדי להבטיח רמה גבוהה של ריכוז וכדי להבטיח ביצוע של עבודה מקצועית ואיכותית.
  1. איבוד שיווי משקל – למרות אמצעי אבטחה וקיבוע, עובדים בגובה עלולים לאבד שיווי משקל בגלל סיבות שונות. לכן תקנות עבודה בגובה קובעות כללים מחמירים ומפורטים לגבי האופן שבו יש לגשת לעבודה.
  1. עיגון לא בטיחותי – עיגון בטיחותי הוא אחד הדברים הראשונים שעובדים בגובה צריכים ללמוד, כדי להגן על עצמם מפני נפילה וכן למנוע נפילת עצמים.
  1. שימוש בציוד לא תקין – הקפדה על ציוד תקני ותקין היא חובה, כדי לשמור על העובדים ועל הסביבה.
  1. עבודה בתנאי מזג אוויר קשים – אין לבצע עבודות בגובה בתנאי מזג אוויר קשים.


לסיכום, עבודות אינסטלציה בגובה הן עניין למקצוענים בלבד! אם גם אתם צריכים עבודות אינסטלציה בגובה מכל סוג שהוא – אתם במקום הנכון! צרו קשר למידע נוסף.

כתיבת תגובה