כל הסיבות שבגינן חייבים לערוך שיקום מבנים

כל הסיבות שבגינן חייבים לערוך שיקום מבנים

אם המבנה שבו אתם גרים או מתגוררים אינו בטיחותי, אינו אסתטי, יש בו סדקים, הוא רעוע או מוזנח, כנראה שהוא צריך לעבור תהליך הנקרא שיקום מבנים מקצועי. בתוך התהליך של שיקום מבנים קיים תהליך נוסף המכונה שיקום בטון. שני התהליכים הללו מסייעים להגדיל את רמת הבטיחות והביטחון במבנה, תורמים להשבחת הנכס והעלאת ערכו ומאפשרים שהייה באזור איכותי ונעים יותר. 

למעשה, בישראל יש מאות מבנים שהוקמו לפני המון שנים, לפעמים כאלה שעוד קיימים מקום המדינה לצד מבנים שלא עברו תהליכי תחזוקה בלבד או שלא בוצעה בהם בקרת איכות ולכם הם ניזוקים מבחוץ, מפתחים בעיות של רטיבות ונזילות, נסדקים ואפילו נחלשים. חברת סנפלינג ישראל מתמחה בשיקום מבנים, בנייני דירות, גורדי שחקים, בניינים ישנים ואף בתים פרטיים שזקוקים לתהליך שיקום מבנים. לפני שנסביר על התהליך של שיקום מבנים ומה בעצם הוא כולל ולמה הוא כל כך חשוב, כדאי להבין כי ברגע שמופיע סימן הכי קטן של בעיה, סדקים או רטיבות, מאוד מומלץ שלא להזניח את הבעיה משום שכל ליקוי שכזה מחמיר עם הזמן ואז גם תהליכי התיקון והשיקום הופכים יותר ויותר מורכבים. 

מה כולל התהליך של שיקום מבנים?

הבטון משמש כידוע חלק מהותי ואינטגרלי מכל בניין. גם עמודים שתומכים בו עשויים מבטון ושומרים על הבטיחות שלו ושל הסביבה שנמצאת בו. זו הסיבה שכדאי לבצע פעולות תחזוקה ושיקום של המבנה עוד לפני שמתחילים להתפורר הקירות או כל מצב אחר שמראה על חוסר יציבות. העבודה מתבצעת עם ציוד ייחודי, בעיקר שמדובר במבנה גבוהים מאוד. 

בשלב הראשון הצוות שלנו מבצע אבחון של הבטון ומבין לעומק את מצבו ”הפיזי“ המבנה. במהלך האבחון יוכל הצוות להסיק מגוון של מסקנות תכנוניות ולבנות את אסטרטגיית העבודה תוך עדכון של הלקוח לגבי כל מה שיעשה בפרויקט. נציג בפניכם את האזורים והמקומות הרעועים והבעייתיים, נעדיף את האזורים המהותיים גם בהיבט התקציבי ולחר אישור לעבודות שיקום מבנים חיצוניים נוכל להתחיל בשיפוץ אינטנסיבי שיתמקד כמובן במעטפת של הפרויקט, הגג, הבטון והקירות. יש מצבים בהם תידרש גם עבודת אינסטלציה, תיקון של המרזבים ותשתיות החשמל, החלפה של מערכות מסוגים שונים ועוד. 

רק לאחר מכן עוברים לשיקום המבנה, תיקון של היסודות עצמם, לעתים החלפה של הברזלים…בנוסף התהליך כולל חיזוק של הקירות, איטום של סדקים קיימים, מתיחה של יריעות ביטומניות בעת הצורך, איטום מחודש של מערכת האיטום ועוד. המטרה היא בעצם להבטיח שכל האלמנטים שעשויים מבטון מוחלפים והופכים יציבים ובטוחים. העובדים מורמים לגובה ומורדים בצורה בטיחותית. כל מבנה שונה מהאחר ולכן בכל פרויקט העבודה היא קצת שונה. 

לפרטים נוספים אודות תהליך שיקום מבנים, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם ולענות לכם על כל שאלה או בקשה.

כתיבת תגובה