כל השלבים בדרך לשיקום בניין ישן

כל השלבים בדרך לשיקום בניין ישן

אין ספק שבניינים ישנים צריכים להיות מטופלים בהקדם כדי לענות על שתי בעיות מרכזיות. הבעיה הראשונה מולה ניצב כל בניין ישן הוא בעיה מבנית, שכן תקני הבנייה והסטנדרטים שהיו קיימים בבנייה בעבר הם אינם התקנים כיום ולכן לעיתים יש חשש בבניינים ישנים שכאשר יהיה רעש אדמה הבניין לא יהיה מסוגל לעמוד בלחצים ועלולים להיגרם בו סדקים, תזוזות או כל מיני נזקים אחרים שעלולים בסופו של יום להביא לקריסה של המבנה.

לכן, על הרשות המקומית לבחון מבנים בתחום השיפוט שלה ולהכריז על מבנה באם הוא מבנה מסוכן בכדי שיוכלו לתת מענה לכך בזמן. בעיה שניה היא הבעיה הקוסמטית, שכן לאחר שנים רבות המבנה לא תמיד נראה אותו דבר, האיטום שלו נלחש, הצבע מתקלף או דוהה ויש לחדש את הניראות של הבניין. במאמר הבא נסביר בקצרה מהו התהליך סביב הנושא של שיקום בניין ישן וכיצד תוכלו לבצע אותו בבניין שלכם. 

בחירת קבלן 

ראשית יהיה עליכם לבחור קבלן שילווה את הפרויקט וכאשר אתם בוחרים אותו יש לשים לב למספר דברים מאוד חשובים. קודם כל אתם רוצים שזה יהיה קבלן עם נסיון מוכח בתחום שיקום המבנים, שכן מדובר על עבודה מאוד יסודית בעיקר על היסודות של המבנה. מעבר לקבלן יש לבחור גם מהנדס מטעמכם שילווה את הפרויקט, שכן הוא יוכל להגיד לכם בדיוק מה צריך לעשות בהיבט המבני של הבניין כמו למשל חיזוק היסודות, שיקום קירות וכדומה. 

תחילת העבודה

לאחר שבחרתם את אנשי המקצוע סביב הפרויקט נותר לראות כיצד הם יבצעו את העבודה,  היות וייתכן כי ניתן לעשות את כל עבודות המעטפת באמצעות סנפלינג אך לעיתים אין ברירה ויש להקים פיגומים סביב הבניין. בשלב העבודות יש להכין היטב את סביבת הבניין כמו למשל כיסוי הגינה בגגון או שרוול בטיחות לאיזור החנייה ומעל המכוניות בכדי שלא יהיו נזקים ברכוש או חלילה נזקים בנפש. 

לאחר העבודה

לאחר עבודת שיקום בניין ישן שכוללת הרבה מאוד עבודות מבניות וקוסמטיות של הבניין עצמו יש לבצע גם לא מעט עבודה קוסמטית על שאר חלקי הבניין. לעיתים ישנם נזקים ללובי הבניין, לגינת הבניין, דלתות או דברים אחרים שנוצר להם בלאי טבעי כתוצאה מהשיפוץ. דאגו להשאיר חלק מתקציב השיפוץ לתיקון נזקים כאלה ואחרים שהיו יכולים להיגרם במהלך שיקום הבניין שלכם, בכדי לוודא שאתם חוזרים למוטב עם בניין חזק בהיבט המבני ובעל ניראות טובה בכל ההיבטים. 


אנחנו בחברת סנפלינג ישראל מתמחים במגוון רב של עבודות בגובה וביניהם גם עבודות של שיקום מבנים ישנים. אנו מתכננים את השיקום של המבנה בצורה המיטבית וביחד עם המהנדס שאותו בחרתם מגיעים לכל פינה בניין הזקוקה לשיקום. פנו עכשיו לייעוץ בנושא שיקום בניין ישן ונשמח לסייע לכם.

כתיבת תגובה