לא דוחים תיקון מרזבים חיצוניים!

לא דוחים תיקון מרזבים חיצוניים!

הבטיחות שלכם, הקירות הפנימיים והחיצוניים וגם הציוד שלכם – כולם חשובים לכם. אולי אינכם יודעים, אך המרזבים החיצוניים, אלו שתפקידם להוביל את המים שעל הגג לנקודת יעד מוגדרת, יכולים לגרום ללא מעט צרות:

  • תיקונם על הגובה שלא ע"י איש מקצוע יכול לגרום לתאונה מצערת
  • דחיית תיקונם שוב ושוב עלולה לגרום לקירות רטובים
  • מים שלא מנוקזים כנדרש יכולים לגרום לפגיעה בציוד / צמחייה וכיוצא בזה

אנחנו ב"סנפלינג ישראל" מאפשרים לכם לשמר את המרזבים תקינים או פשוט לתקן אותם בזמן! כידוע, פעולות התחזוקה תמיד עדיפות, זאת מאחר וכך אתם יכולים לחסוך גם נזקים וגם הוצאות כספיות גבוהות בעבור תיקונים. המרזב סתום או שבור? תיקון מרזבים חיצוניים זו המומחיות שלנו!

מרזבים – מתי אתם נדרשים לתקן אותם?

נתחיל אולי בהתחלה: אתם לא יכולים בלי המרזבים. המשמעות היא שבמידה ואתם מזהים כשל בתפקודם, אנו ממליצים לפנות אלינו מיד. תפקידם כידוע הוא לנקז את המים המצטברים על הגג, כך שלא ייווצר מצב שיחדרו מים מהגג אל תוך המבנה (גם כשהגג אטום כנדרש ובשיטת איטום יעילה ומתקדמת). מרזבים תקולים לא יכולים לפנות את המים שעל הגג, ולעתים הם מנוקזים דרך מרזבים סדוקים או שבורים שמרטיבים את הקירות. לפניכם, כל המקרים המצדיקים תיקון מרזבים חיצוניים:

  • הבעיה השכיחה ביותר – סתימה. עלים, בוץ, משחקים של הילדים, עשבים ושורשים עלולים לחסום את המרזב וכך למנוע פינוי יעיל של המים.
  • סדקים או שברים אמנם שכיחים יותר במרזבים ישנים, אך גם מרזבים חדשים חשופים לפגיעות מאחר והם חיצוניים.
  • התקנה חובבנית מראש של המרזב יכולה גם היא ליצור צרות. כך לדוגמא עם הצבת פתח המרזב במיקום בעייתי, כך שהמים המנוקזים פוגעים בצמחייה/רכוש בחצר הפרטית/חצר הבניין.

בדיקת המרזבים – מה חשוב לדעת?

כשם שכדאי לבדוק את איכות עבודת האיטום שעל הגג לפני החורף, כך כדאי גם עם המרזבים. בדיקת תקינותם תאפשר לכם ליהנות מראש שקט בכל מקרה:

  • אפשרות אחת היא שיתגלו כשלים במרזבים, כך שהם יתוקנו בזמן ויחסכו מכם התמודדות עם בעיות בשיא החורף.
  • אפשרות שניה היא שתקבלו אישור על כך שאין כל תקלה במרזבים – כך שהם מוכנים לפנות את מי הגשמים מהגג. חורף יבש? מובטח לכם!
  • זכרו: בדיקה לפני החורף / תחזוקה שוטפת למרזבים, עדיפה תמיד על פני תיקון תקלות. המוטיבציה: למנוע מצב בו המים ירטיבו את הגג/הקירות – תיקונם מורכב ויקר יותר. 

מתי מתקנים ומתי מחליפים מרזבים?

כמובן שכל מקרה לגופו. תקלה מסוג סתימה במרזב לדוגמא נחשבת לפשוטה לתיקון, ולרוב אין כל סיבה להחליף את המרזב. מנגד, כל עוד הצטברו כמויות גדולות של חלודה במרזב, יומלץ על החלפתו (שכיח בעיקר במרזבים ישנים). 

אמרתם תיקון מרזבים חיצוניים? אמרתם "סנפלינג ישראל"! פנו אלינו עוד היום לייעוץ או תיאום ביקור – 052-5407778

כתוב/כתבי תגובה