איך לטפל בבעיות איטום במבנים גבוהים בצורה בטוחה ואיכותית?

איך לטפל בבעיות איטום במבנים גבוהים בצורה בטוחה ואיכותית?

הן מבנים ובניינים אשר נבנו על בסיס שיטת הבניה המסורתית והן כאלה על בסיס הבניה הקלה, סובלים בשלב כזה או אחר מבעיות איטום אשר מאופיינות בכתמי רטיבות, הופעה של נזילות הן בקירות החיצוניים והן במפגשים הפינתיים שנוצרים לרוב בעיקר בין המפגש שקיים בין הקירות לבין התקרה. יש המון סיבות שיכולות להוביל לבעיות איטום ורטיבות כמו למשל ליקויים במערכת האיטום, נזקי הזמן, נזקי מזג האוויר, בעיות הקשורות לצנרת ועוד. בשונה ממבנים נמוכים, שם יותר קל לזהות את מקור הבעיה וגם לטפל בה, במבנים גבוהים, חשוב להתיחס לנושא הבטיחותי. בשורות הבאות נציג בפניכם כיצד לטפל בבעיות איטום במבנים גבוהים בצורה בטוחה ואיכותית.

קודם כל יש לאתר את מקור הרטיבות

חשוב להבין כי המקום שבו הרטיבות מופיעה במבנה, לאו דווקא מעיד על האזור שבו המים חדרו. לכן, בכדי למנוע בעיות נוספות שיווצרו בעתיד הן הקרוב והן הרחוק, יש לשים לב שמאתרים את הרטיבות בצורה מדויקת ומבינים מה הבעיה. במבנים שהם גבוהים, לפחות מעל 10 קומות, לא מספיק לפנות לקבלן איטום מקצועי, יש לפנות לקבלן איטום שהניסיון והמקצועיות שלו קשורים גם לעבודות בגובה. 

חומרי איטום

יש חשיבות אדירה לתהליך בהיבט של החומרים בהם בעל המקצוע יעשה שימוש.  השוק מוצף בחומרי איטום, חלקם מצויינים המשלבים תקנים מחמירים, אחרים פחות. לכן, חשוב לשים לב ואף מומלץ לשאול באילו חומרי איטום הקבלן עומד להשתמש ולמה הוא בחר דווקא בחומרים הללו על פני אחרים. חשוב להבין את היתרונות. 

התאמת האיטום לתשתית הקיימת

חשוב להתאים את תהליך האיטום החדש לתשתית האיטום שכבר קיימת במבנה. בנוסף, יש לוודא כי מדובר בתהליך מקיף ויסודי, לא תיקון נקודתי. לאחר שמבינים מאיפה הרטיבות מגיעה ומה המקור של הנזילה, יש לנקז ולאטום גם את כל המקורות הללו ולנקז את המים. במידה והמבנה משלב גג, יש לבדוק שהגג תקין ובמידת הצורך לבצע את כל התיקונים הדרושים. לפעמים צריך לבצע תהליך שלם הכולל איטום ושיקום, לסייד ולהבין את הגג, להלחים יריעות ביטומניות ומגוון של תהליכים נוספים. בסיום העבודה יש להקפיד כי אין שאריות של עובש, פטריות וטחב בקירות של המבנה. 

מדוע כדאי לבצע עבודות איטום, תיקון ושיקום באמצעות סנפלינג?

תהליך שיקום ואיטום מבנים באמצעות סנפלינג תורם רבות לתהליך גם בהיבט המקצועי וגם בהיבט הבטיחותי. באמצעות חבלי הסנפלינג, העובדים מעוגנים לגג המבנה ומגיעים ברמת נגישות גבוהה למקומות אליהם הם צריכים להגיע. בשיטה זו, תהליך איתור הנזילה מתקצר משמעותית. הסיכוי לפציעות ותאונות עבודה כחלק משיקום מבנים ואיטום בסנפלינג קטן בעשרות אחוזים.

לפרטים ומידע נוסף אודות שיקום ואיטום מבנים, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע ולעזור לכם בכל בקשה!

כתיבת תגובה