אם המבנה שלכם לפני שיקום - הנה כמה דגשים חשובים

אם המבנה שלכם לפני שיקום – הנה כמה דגשים חשובים

בנייה חדשה בישראל נעשית בהתאם לתקני מחמירים, המבטיחים בנייה של מבנים עמידים לטווח ארוך, חדישים ומצוידים היטב. אבל הארץ עדיין מלאה במבנים ישנים, בני עשרות שנים, שעדיין משמשים למגורים, למשרדים ועוד. חלק גדול ממבנים אלה נמצא בשלבים שונים של הזנחה וזקוק לעבודה מקצועית של שיקום מבנים, כדי לשוב להיות מבנה בטוח לשימוש, נוח, מאובזר ואסתטי.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים:

האם שיקום מבנה זו פעולה חיונית?

שיקום מבנה מגורים עשוי להיות מורכב יותר ממבנה אחר, שכן במקרה כזה יש לקבל הסכמה של כלל הדיירים בבניין לצורך תחילת העבודות וגביית תשלום על העבודות.

יחד עם זאת, ניתן למצוא קבלנים שמוכנים ללכת לקראת הדיירים על ידי קביעת תנאי תשלום נוחים ובעיקר – להבהיר לדיירים שהם המרוויחים העיקריים בתהליך.

למרות זאת, אם אתם רוצים למנוע מעצמכם את הטרחה ואת ההוצאה הגדולה, ניתן למנוע את הצורך בשיקום מבנים ולשמור על ערך גבוה של המבנה על ידי הקפדה רציפה על תחזוקה נאותה של המבנה. כך לא תצטרכו להתחיל תהליך מורכב, ארוך ויקר של שיקום.

מתי צריך לבצע שיקום מבנים?

נהוג לבצע שיקום מבנים במקרים שונים:

  • כאשר חזית המבנה נראית ישנה ומוזנחת ורוצים לשפר את המראה שלה.
  • כאשר רוצים לבצע תחזוקה מונעת על ידי תיקון נזקים וליקויים קלים.
  • כאשר רוצים להעלות את ערך הבניין על ידי שיפור המראה ותיקון ליקויים.
  • כאשר המבנה ישן ומוזנח עד כי הוא כבר לא נחשב בטיחותי.

למה צריך לשים לב לפני תחילת התהליך?

הנקודה המורכבת ביותר בתהליכי שיקום מבנים היא השגת הסכמה של כל הדיירים. יש לקבל הסכמה של רוב הדיירים, או בעלי הדירות כדי להוציא לפועל פרויקט כזה. לאחר מכן, יש לגייס את סכום הכסף הנחוץ ליישום הפרויקט.

בהמשך יש לבחור קבלן, או חברה מבצעת, שיש לה מספיק ניסיון, צוות מקצועי, ציוד מתאים ויחסי אנוש טובים. חשוב לוודא שהקבלן שלכם מתמחה בעבודות שיקום מבנים ומופיע בפנקס הקבלנים.

לבסוף, רצוי לקבוע מראש לוח זמנים לביצוע העבודה, כדי להבטיח שהתהליך יסתיים בתוך פרק זמן סביר, בעיקר אם מדובר על שיקום של מבנה ישן ומסוכן.

שלבים בעבודת שיקום מבנים

עבודות שיקום מבנים צריכות להתבצע בשלבים, כדי להבטיח פעולה יסודית, אחראית ובטוחה. 

יש לאבחן את המקור לליקויים השונים ולאפיין אותן, כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי אופן ביצוע העבודות המתאים ביותר. רק לאחר מכן ניתן להתחיל בעבודות השיקום.

לסיכום

עבודות שיקום בניינים הן מורכבות וחשובות. לכן הן צריכות להתבצע באופן מקצועי, על ידי קבלן מורשה ומנוסה, באופן זהיר, שלא משאיר מקום לטעויות.

לבדיקת אפשרות שיקום לבניין שלכם, על ידי צוות מקצועי, צרו איתנו קשר!

כתיבת תגובה