שיקום בטון בגובה

שיקום בטון בגובה – הבעיות הפתרונות וכל מה שביניהם

בעשור האחרון יזמים וקבלנים בתחום הנדל“ן מחויבים לבצע את תהליך הבניה על פי תקנים מחמירים בהיבט של התייחסות ליסודות המבנה, יציקה של הקומות, תכנון וביצוע המדרגות ועוד. בכל מבנה נקבעים העומסים המתאימים בהתאם לגודל ולדרישות, כך בעצם מחשבים בעלי המקצוע את כמות הבטון הנדרשת, זאת על פי מגוון נתונים כמו קירות תומכים, תקרה, רצפה, רמת השקיעה, היסודות ועוד. שימוש לא נכון בבטון ויציקה שאיננה מתבצעת לפי החוקים והתקנים עלולה בסופו של דבר לגרום לנזקים חמורים ואף לקריסת המבנה בעתיד. בכל פרויקט מחוייב היזם לשלב חברת ניהול המפקחת על הפרויקט והיא זו שמעבירה למעבדה מיוחדת דגימות של בטון אותם יוצקים במיקומים השונים במבנה ולפעול על פי דוח ספציפי ומנותח כדי שהיציקות יישומו בצורה מדויקת ומקצועית. 

מתי צריך לבצע שיקום בטון בגובה?

בשונה מהיום שכמעט אין פערים בין התכניות לבין מה שקורה בפועל, לפני עשרות שנים התקנות הללו לא היו קיימות בכלל ולכן יש המון בעיות הנדסיות במבנים שנבנו אז. אנו עדים לאלפי מבנים בהם נוצרות התפוררויות של הבטון, בעיות של רטיבות ונזילות בעקבות ליקויי בניה לצד בעיות במערכת האיטום, סדקים ועוד. זו הסיבה שבמבנים אלה מקימים פרויקטים העונים לשם שיקום בטון בגובה. הסיבה העיקרית לתהליך היא במטרה למנוע קריסות של מבנים ולהבטיח כי הדיירים או העובדים במבנה נמצאים בתוכו שהוא בטוח ובטיחותי. התהליך כולל התאמה של המבנה והיסודות שלו לתקנים הקיימים היום בחוק תוך שיפור אינטנסיבי של רמת הבטיחות והנראות שלו מבחינה אסתטית. 

מה כולל התהליך של שיקום בטון בגובה? 

בכדי שניתן יהיה להגיע להחלטה בהיבט של היקף הפרויקט, החברה בה בחרתם לביצוע שיקום בטון בגובה חייבת לבצע בדיקה מקיפה לאורך ולרוחב של המבנה. נציגי החברה יציגו בפני נציגי הפרויקט את התהליכים הדחופים והפחות דחופים שיש לבצע. חברת סנפלינג ישראל היא בין החברות המובילות בביצוע עבודות שיקום בגובה. אנו עובדים עם מהנדסים, מהנדסי חשמל, קבלני איטום, מפקחי בניה, קונסטרוקטורים, מומחים לעבודה בגובה ועוד. בבדיקה אנו מתייחסים לכל מאפייני המבנה ולוקחים בחשבון את כל המצבים האפשריים שיכולים להיווצר כתוצאה מהיותו רעוע. תקבלו דוח מדויק ומקצועי בו יוצגו כל הבדיקות שביצענו. כל העובדים שלנו עברו הכשרה בתחום הסנפלינג, עברו קורס לעבודה בגובה ומחזיקים תעודת גולש ויש להם את הידע, הניסיון והכלים לביצוע עבודות שיקום בטון במבנים באופן הכי מקצועי שיש. 


לאחר סיום הפרויקט תוכלו להיות בטוחים כי המבנה בו אתם עובדים או מתגוררים בנוי על פי התקנים, יציב ובטיחותי. העבודה מתבצעת בשלבים וכוללת בין השאר הסרה של חיפויים רעועים, לציבה בבטון עד רשתות הברזל, חפירה סביב העמודים כדי לחשוף את הרשתות באדמה, ניקוי הברזל או התקנה של רשתות חדשות בהתאם למצבן ושיקום הבטון עצמו.

כתיבת תגובה