חיזוק אריחים בגובה

החשיבות שבחיזוק אריחים במבנים ותיקים

האם כולם, כמו יין, משתבחים עם השנים? התשובה אולי אינה משמחת, אך היא שלילית. כמו כן, האם צבירת "ותק" מעידה בהכרח על דברים טובים? גם במקרה הזה – התשובה שלילית. בבנייני מגורים ומשרדים למשל, האריחים שצוברים "ותק" לא משתבחים עם השנים, אלא נחלשים עם השנים. אז לא, אין זה אומר שתצטרכו בהכרח להחליפם בחדשים. עם זאת, חשוב מאד לתחזק אותם ולבצע בהתאם לצורך חיזוק אריחים מקצועי. כל מה שחשוב לדעת על חיזוק האריחים – לפניכם!

מדוע חשוב לחזק את אריחי המבנה?

בניינים רבים בישראל כיום "עטופים" בחיפויים מסוגים שונים. תכליתם העיקרית היא להוסיף טאץ' עיצובי מרשים למעטפת החיצונית של הבניין. יישום האריחים מותנה בתחזוקה, שכן בלעדיה ישנו חשש ממשי לשלום הדיירים, עוברי האורח ואפילו לרכוש שלכם. התכלית של חיזוק האריחים היא למנוע מצב שבו אריחים צונחים מקומות גבוהות אל הקרקע. ומדוע שאריחים בכלל יפלו מהקיר? משום שככל שעוברות השנים, "אחיזתם" הופכת רופפת והסבירות שהם יפלו מהקיר – עולה.

כשאריחי המבנה אינם מתוחזקים ומחוזקים כנדרש, אתם חשופים לסכנות הבאות:

  • החשש העיקרי הוא שאריח כבד (לדוגמא: אריח שיש), ייפול מקומה גבוהה אל הקרקע. אריח בעל משקל רב שיפול חלילה על אדם – דייר הבניין או עובר אורח, עלול לגרום לתאונה מצערת.
  • כמו כן, אריחים עלולים ליפול על רכוש כדוגמת רכבים, לשבור את רצפות מבואת הכניסה, להרוס את הגינה של הבניין וכיוצא בזה.
  • לשמחתכם, ניתן למנוע את אלו עם הקפדה על חיזוק אריחים מקצועי!

"אני סומך מאד על הקבלן שהדביק את האריחים. אין צורך לחזקם"

העובדה כי עבדתם עם קבלן מוערך ומקצועי, משמחת! יישום מקצועי, יסודי ובטיחותי של האריחים, יאפשר לכם ליהנות מתקופה ארוכה יחסית של "שקט", מבלי שתצטרכו לחזק את האריחים. עם זאת, חשוב להבין: גם כשמבוצעת עבודה איכותית, הצורך העתידי בחיזוק אריחים ותיקים – קיים. באופן טבעי, אחיזתם לקיר הופכת חלשה יותר ככל שעוברות השנים, כאשר הסיבות לכך הן בעיקר מזג האוויר – ממי הגשמים ועד ימי השרב. ולכן, חשוב שלא להיכנס לשאננות ולהתנחם ש"יהיה בסדר" או "לי זה לא יקרה". עבודת חיזוק האריחים הינה עבודת חובה בכל בניין – מגורים או משרדים. 

מזהים אריח סדוק או "בולט"? חיזוק אריחים!

לא אחת אנו נשאלים "בכל כמה זמן כדאי לחזק את האריחים?". התשובה אינה חד משמעית, שכן ותק האריחים וסוגם משפיעים באופן ישיר על התדירות המומלצת. עם זאת, חשוב להדגיש: סוג האריחים והוותק שלהם כלל לא משנים כאשר אתם מזהים אריח סדוק, שבור או "בולט", שכן הוא מעיד בהכרח על התרופפות הדרגתית. במקרים כאלו חשוב להזמין באופן מידי חברה מקצועית המתמחה בחיזוק אריחי מבנה מכל סוג. 

לפרטים נוספים אודות עבודת חיזוק אריחים, אל תהססו לפנות. התקשרו כעת! – 052-540-7778

כתיבת תגובה