מה הציפיות מעבודות שיקום מבנים ומה התוצאה הסופית צריכה להניב?

מה הציפיות מעבודות שיקום מבנים ומה התוצאה הסופית צריכה להניב?

ברחבי הארץ קיימים מאות אולי אלפי בניינים שצריכים לעבור תהליך שיקום מבנים. לאורך השנים, אותם מבנים סובלים מבלאי טבעי ומופיעים בהם מגוון ליקויים כמו בטון מוחלש, חלקי טיח רופפים, חלקי שיש שנפלו מהחיפוי החיצוני של המבנה, בעיות רטיבות קשות, קורוזיה בתוך הברזל ועוד. מבנים אלה מהווים סכנה של ממש הן עבור דיירי הבניין והן עבור הציבור. לעתים מגיע שלב שבו מחלקת ההנדסה של העירייה מנפיקה עבור אותם מבנים צו מבנה מסוכן המחייב טיפול מיידי בכל הליקויים עד הסרה מלאה של הצו. בהיותנו בוחרים חברה מקצועית המתמחה בשיקום מבנים, עלינו לשים לב ולוודא כי מגיע מומחה מטעם החברה לאפיין את כל הליקויים ולבנות תכנית עבודה מקצועית ומסודרת. 

הבעייתיות עם המושג שיקום 

אנשים רבים בטוחים כי תהליכי שיקום מתמקדים אך ורק בלשפר את איך שהבניין או המבנה נראה מבחוץ. חשוב להבין שגם נזקים אסתטטיים, מעידים על כך כי יש בעיות יותר עמוקות. שמדובר בשיקום, הרבה פעמים אין אנו יכולים לבחור אם לשקם את המבנה או לא. היעדר שיקום, עלול להוביל לכך שהמבנה בו אנו גרים יוגדר כמבנה שלא ראוי למגורים. לכן המטרה של עבודות שיקום הן לא רק לשפר את המבנה מבחינה אסתטית, אלא לשמר את העמידות שלו, ולגרום לכך שהמבנה יעמוד בכל התקנים הנדרשים לפי החוק. תהליכי שיקום הינם מגוונים וכוללים בין השאר תהליכי חיזוק של הקירות במטרה למנוע התרופפות וקריסה שלהם, איטום של כל הסדקים והחריצים שיש במבנה, איטום של כל מעטפת הבניין והגג במטרה למנוע חדירה של מים והיווצרות של נזילות ורטיבויות. בנוסף, תהליכי שיקום כוללים גם החלפה של המרזבים שתפקידם לנקז את המים, חיזוק של התשתיות ותיקון ליקויים מסוגים שונים, שיקום של מערכת הבטון וברזלי הזיון לצד שיקום יסודות ותשתיות. 

האם יש צורך לבצע בכל מבנה את כל עבודות השיקום?

לא. לשם כך מגיע למבנה מהנדס מומחה אשר בודק את כל מערכות המבנה או הבניין וקובע את מצבם מבחינה תפקודית ואסתטית. לאחר הבדיקה הוא קובע אילו תהליכי שיקום ותחזוקה יש לבצע את המבנה ולפי התכניות עובד הצוות בתהליך הנפרס על פני כמה שבועות עד כמה חודשים. לאחר תהליך השיקום המבנה חוזר להיות בטיחותי וראוי למגורים. 

מחפשים חברה מקצועית לשיקום מבנים? חברת סנפלינג ישראל היא בין החברות המובילות בישראל לביצוע תהליכי שיקום במבנים. בין אם מדובר במבנה עם צו ”מבנה מסוכן“ ובין אם לא, אנחנו כאן בשבילכם לבצע את התהליך במקצועיות, הגינות ויסודיות ללא פשרות. אנו עושים דגש על שימוש במגוון כלים וטכנולוגיות ללא פשרות ומתחייבים לתוצאה מושלמת באחריות. לפרטים נוספים צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

כתיבת תגובה