איטום קירות חיצוניים

מה השיטה הטובה ביותר לאיטום קירות חיצוניים?

תחזוקה שוטפת היא נושא חשוב במיוחד כאשר מדברים על תחזוקה של מבנים כאשר אחד הדברים הכי משמעותיים בכל מבנה ביותר הוא המעטפת החיצונית של הבניין. מערכת האיטום משפיעה הן על איכות המבנה ואורך חייו והן על איכות החיים של הדיירים בו, שכן הוא זה שאחראי שלא יכנסו לנו מים לתוך הבית כתוצאה מחדירה של מי גשמים או מי ניקוז. האיטום עומד תחת לחץ רב, שכן הוא קודם כל מתבלה עם השנים והעמידות שלו נחלשת ומעבר לכך הוא גם נפגע מפגעי מזג האוויר השונים כמו השמש למשל. לכן, אחת לכמה שנים יש לבצע חידוש של האיטום בכדי להבטיח שנהנה מחורף יבש גם השנה. 

איטום קירות חיצוניים באמצעות פיגומים

ניתן לבצע את עבודת האיטום באמצעות הקמת פיגומים סביב המבנה כאשר לפני ביצוע העבודות יגיעו הפועלים מספר ימים קודם לכן ויחלו במלאכת הקמת הפיגומים סביב הבניין. הפיגומים למעשה מקנים לקבלני האיטום את האפשרות להגיע עד הקומות הגבוהות ביותר של המבנה, דבר שעם סולם כמובן לא ניתן לעשות וצריך אמצעי טוב יותר עליו יוכלו העובדים לעבוד במשך זמן רב ובצורה בטוחה כמובן. 

איטום קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג

שיטה נוספת בה ניתן לבצע איטום קירות חיצוניים היא שיטת הסנפלינג בה העובדים שמבצעים את האיטום למעשה גולשים במורד המבנה באמצעות רתמה שמחוברת ומעוגנת לגג המבנה. באמצעות שיטה הסנפלינג ניתן לחסוך זמן ורב וכמובן גם כסף רב כפועל יוצא לאור העובדה שמשך העבודות בבניין יהיו קצרות יותר כתוצאה מגמישות גבוהה וגם לאור העובדה שאין צורך בימים בהם נבצע הקמה ופירוק של פיגומים שלוקחים זמן רב. מעבר לכך, הגמישות של הסנפלינג מאפשרת לנו להגיע למקומות אליהם קשה יותר להגיע בעזרת פיגומים ולכן קבלנים רבים מעדיפים להשתמש דווקא בשיטת הסנפלינג. 

מה חשוב לוודא לפני תחילת העבודות?

לפני שהקבלן אותו בחרתם מתחיל את עבודות איטום הקירות החיצוניים של הבניין יש לוודא מספר דברים כאשר קודם כל עליכם לוודא כי הקבלן וכל העובדים שלו מחזיקים באישור עבודה בגובה. לאחר מכן ודאו כי הם פועלים לפי כללי הבטיחות, עובדים עם ציוד תקין וכמובן מאבטחים את הציוד עימו הם עובדים כדי שלא יווצר מצב שבו ציוד נופל וגורם לאובדן בציוד או בנפש. הקבלן בסופו של דבר יקבע בהתאם לאופי העבודה ואופי המבנה כיצד יהיה נכון לבצע את העבודה, באם באמצעות פיגומים או באמצעות סנפלינג. 

אנחנו בחברת סנפלינג ישראל מתמחים בביצוע עבודות איטום בגובה כאשר בין היתר אנו מתמחים בביצוע עבודות אלו בשיטת הסנפלינג. אנו נשמח להגיע אליכם לבניין, לבחון את מצב האיטום שלו ולייעץ לכם כיצד לטפל בנושא באיטום ולשקם אותו כדי שתזכו לחורף יבש עם איטום תקין לשנים הקרובות.

כתיבת תגובה