מתי נדרש שיקום בטון בסנפלינג?

מתי נדרש שיקום בטון בסנפלינג?

המצב של עמודי הבטון והיסודות הינו קריטי ביותר כאשר מדובר על עמידותם של מבנים. במקרים בהם ישנן בעיות בעמודי הבטון ובמבנה ונוצרים בבטון סדקים או כאשר עמודי הבטון מתפוררים, המצב אינו תקין ועמידותו של המבנה נפגעת – דבר הגורם לסיכונים רבים. 

במרבית המקרים ניתן להבחין כי החלו תהליכי סדיקה בבטון כאשר ברזלי הזיון בולטים ומתפתחת בברזלי הזיון קורוזיה. 

עומסי יתר, תנאי אקלים בעייתיים, רעידות אדמה, שריפות ושטפונות הינם חלק מהגורמים אשר עשויים להזיק לבטון ולגרום לשינויים במבנה שלו.

נוסף על כך, עשויה חדירה של רטיבות לעמודים ולברזלים, אשר נוצרת בשל כשלים באיטום, להוביל לתהליך של קורוזיה, כתוצאה מכך הברזל מתנפח, הבטון נדחק לצדדים והיציבות של העמודים נפגעת. לאחר זמן העמודים נפגעים מאוד ויציבותם נפגעת עוד יותר – עד שהם כלל לא יציבים. במצב זה חייבים לפעול במהירות ולפנות אל בעל מקצוע אשר מתמחה בשיקום בטון.

שיקום בטון – הצורך בבעלי מקצוע מנוסים

כאשר מדובר על שיקום בטון, יש צורך באנשי מקצוע מיומנים ביותר, שכן מדובר על עבודה מורכבת. כדי לבצע את שיקום הבטון יש צורך בעבודת סיתות ממושכת ויש צורך להשתמש בחומרים יקרים וציוד מקצועי. עבודת שיקום בטון טובה תאפשר שחזור של הבטון, שיפור תכונותיו ותספק הגנה על ברזל הזיון, כך שלא תיווצר בו קורוזיה. 

מכיוון שיש צורך לבצע עבודה בגובה ושיטת הסנפלינג מהווה שיטה מתאימה ובטוחה (כל עוד היא מתבצעת על ידי צוות מקצועי שהוכשר לביצוע עבודה זו ומקפיד על כל כללי הבטיחות) ומכיוון שהיא יעילה ביותר ומאפשרת הגעה לאזורים אליהם קשה להגיע, רצוי מאוד לפנות אל חברה המתמחה בשיקום בטון בסנפלינג. 

עבודות שיקום בטון מתבצעות במגוון סוגים של מבנים, ביניהם: מבני תעשייה ומבני מגורים ותשתיות. תהליך השיקום מתבצע כדי לשפץ את המעטפת של המבנים, על מנת להרחיב תשתיות מגורים, כדי לבצע שימור למבנים ולצורך תמ"א 38. כאשר מדובר על מבני תעשייה, ניתן להבחין בפגיעות שונות, ביניהן: פגיעות מכניות. השיקום נעשה ברוב המקרים בגגות, רצפות ומשטחים אופקיים אחרים.

סיבות נוספות לביצוע עבודות שיקום בטון

מעבר למטרה החשובה ביותר של עבודות שיקום בטון – שהיא לשמור על היציבות של המבנה כדי שהוא יהיה בטוח, מסייעות עבודות שיקום הבטון גם בהעלאת ערכו של המבנה ותורמות לשיפור איכות החיים. כמובן שחשוב לבצע עבודות שיקום לפני שיציבותו של המבנה מתערערת, אך במידה שכבר ניתן להבחין בסימנים המעידים על פגיעה ביציבותו, יש לפעול במהירות.

במידה שאתם מעוניינים לחזק את המבנה שלכם באמצעות עבודות שיקום בטון, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – סנפלינג ישראל ונשמח לעמוד לשירותכם, להגיע אליכם במהירות ולבצע את העבודה בצורה מקצועית ויסודית אשר תבטיח לכם מבנה בטוח, שיפור באיכות החיים והעלאת ערכו של המבנה.

כתוב/כתבי תגובה